Lenka Jelínková Herečka

Lenka Jelínková Herečka;- Lenka Jelnková si zahrála princeznu Verunku, která byla sama o sobě půvabnou herečkou. Její narozeniny jsou 2. května 1974 a narodila se v roce 1974. Jejím prvním celovečerním filmem byla pohádka, ale nebyl to její první filmový počin.

Byla také studentkou pražské Státní konzervatoře, když se objevila v Kleinově detektivní sérii Hříchy pro otce Knoxe, která se vysílala v roce 1992. Na oficiálních stránkách není ani známo, kde se narodila, ani bližší informace o její rodině.

Lenka Jelínková Herečka
Lenka Jelínková Herečka

Pohádka vznikla podle předlohy Boeny Nmcové, která nedávno zemřela. Tématem tohoto patra je chudý rybářský syn, který je za svou laskavost na konci patra odměněn štěstím. O rok později jí byla nabídnuta malá role v kriminálním filmu Vt. Olmera Nahota, kterou přijala. Po těchto menších hereckých rolích přišla nejvýznamnější role princezny Verunky v pohádce Jana Schmidta, kterou ztvárnila na výbornou.

Přišla sem hrát, když jí bylo dvacet let. Po úspěchu své pohádkové role si zahrála řadu dalších malých rolí, například v televizním seriálu Divoká země. Jednou z posledních televizních příležitostí, o kterých se v současnosti ví, je kanadsko-britský seriál Útěk z okovů z roku 2001. Přestože toto představení, ve kterém se objevily mimo jiné Eva Decastelo nebo Daniela Krhutová, neuspělo,

Podle veřejně dostupných informací se herečka objevila i v divadelní inscenaci Maska a tvář, která měla premiéru v roce 2005. Pak je v její filmografii pauza. Z dostupných informací není známo, zda se Lenka Jelnková nadále věnuje herectví. Úplně zmizela z očí veřejnosti. V současnosti také neví, co bývalá herečka vlastně dělá, zda má rodinu, nebo zda ještě žije v Česku.

Lenka Jelínková Herečka
Lenka Jelínková Herečka

Faktem je, že jako studentka Státní konzervatoře si zahrála menší roli v Kleinově detektivním seriálu Hříchy pro otce Knoxe (1992) a o rok později i jednu z lehčích dívek v akčním filmu Nahota pro Prodej (1993). (1993). Režisér Jan Schmidt natočil v roce 1994 pohádku Jak si zasloužit princeznu podle knihy.

Boeny Nmcové a do rolí hlavních protagonistů si vybral neznámou blondýnku Lenku Jelnkovou a brněnského herce Pavla eznka. Tato pohádka si své fanoušky rozhodně našla, protože ji o Vánocích vídáme zcela běžně. Byla to však zatím jediná hlavní role této půvabné blondýnky.

Jiné filmografie obsahují jen několik vedlejších rolí; například v sérii Wild Country (1997) ztvárnila anglickou zdravotní sestru Ann, Maderovu první manželku, která zemřela krátce po svatbě při náletu; nebo Friday, zajatec v koprodukčním kanadsko-britském seriálu Escape from Shackles (Dakota Bound-2001). (Dakota Bound-2001).

Lenka Jelínková Herečka
Lenka Jelínková Herečka